۱۰ دارایی NFT گران‌بهای سلبریتی‌ها در سال ۲۰۲۲

اسنوپ داگ گران‌ترین پرتفوی ان‌اف‌تی را دارد

از اوایل سال ۲۰۲۱، ان‌اف‌تی‌ها به‌سرعت رشد کرده‌اند و طیف وسیعی از صنایع از این دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌کنند و اساسا یکی از دلایل اصلی رویکرد گسترده به NFT‌ها، فعالیت سلبریتی‌ها در این حوزه است.

در حالی که برخی از A-listers  ان‌اف‌تی‌های‌شان را منتشر کرده‌اند، برخی دیگر مشتاقانه برخی از جذاب‌ترین NFT‌های بازار را جمع می‌کنند.

از نوازندگان گرفته تا کمدین‌ها و ورزشکاران، شمار زیادی از سلبریتی‌ها صدها میلیون دلار در مجموعه NFT‌شان سرمایه‌گذاری کرده‌اند. بیایید پورتفولیویNFTبازی سلبریتی‌ها را ببینیم.

اسنوپ داگ گران‌ترین پرتفوی ان‌اف‌تی را دارد

۱۰ سبد دارایی برتر NFT سلبریتی‌ها کدامند؟

یک ماه پیش، CMC Markets  سلبریتی‌هایی که گران‌ترین ‌ان‌اف‌تی‌های جهان را دارند، براساس آخرین‌ فروش‌‌شان و بنابر داده‌های Rarible و DappRadar  رتبه‌بندی کرد؛ نکته‌های مهم این‌که ۶۰درصد از سلبریتی‌ها از صنعت موسیقی هستند.

 

Bored Ape Yacht Club NFTها در میان A-listers محبوب‌ترین هستند. Bored Apes ، درآمدسازترین مجموعه بلوچیپ، اغلب اولین انتخاب سلبریتی‌ها در برنامه‌‌‌ی ان‌اف‌تی‌شان بوده است.

کلمه‌ی پورتفولیو (portfolio) از لغت Portafoglio‌ آمده است که به معنای کیفی است که برای حمل اسناد و مدارک. بنابر تعریف، پورتفولیو مجموعه‌ای از دارایی‌ها است که سرمایه‌گذاران صاحب آن‌ها هستند که ممکن است طلا، سهام، سرمایه‌ها، املاک، مشتقات، پول نقد، چک‌ها و در این مقاله مجموعه ان‌اف‌تی‌های فرد باشند.

بیایید به ۱۰ پورتفولیوی‌ سلبریتی‌ها در دنیای ان‌اف‌تی بر اساس این داده‌ها نگاه دقیق‌تری بیندازیم:

 

۱. اسنوپ داگ؛ مالک گران‌ترین پورتفیلیوی ان‌اف‌تی در میان سلبریتی‌ها

با داشتن کریپتو پانک ۸۴۷۲، رپر آمریکایی اسنوپ داگ در رتبه‌بندی سلبریتی‌های NFT باز مقام اول را دارد.

کریپتوپانک ۸۴۷۲ که گران‌ترین NFT است، آخرین‌بار به قیمت حدود ۱.۷۱ میلیون دلار فروخته شد. این خواننده رپ همچنین چندین کریپتوپانک، Bored Apes، Meebits، Moonbirds و… دارد که ارزش پورتفولیوی NFTاش را به ۴.۶۳میلیون دلار است. آخرین فروش او از ۱.۲میلیون دلار گذشت.

 

۲. استیو آئوکی

سلبریتی‌ای که در رتبه دوم است؛ دی جی آمریکایی، استیو آئوکی، با ارزش پورتفولیوی NFT حدود ۹۰۳‌هزار دلار که آخرین فروشش به ارزش ۴۸۴هزار دلار می‌رسد. آئوکی یک کلکسیونر مشتاق NFT است و به خاطر «curse Aoki» معروف است. او صاحب چندین Bored Apes است که ارزش برخی از آن‌ها بیش از ۲۰۰هزار دلار است. او همچنین یک کریپتوپانک، چندین Moonbirds، Mutant Apes، Azuki، CloneX و … دارد.

استیو آئوکی ان‌اف‌تی‌های زیادی در حوزه‌های مختلف دارد.

۳. مدونا

مدونا خواننده، ترانه‌سرا و هنرپیشه اخیراً به فروش چشم‌گیر ۳۲۴هزار دلاری دست پیدا کرد. پورتفولیوی NFT تقریبا ۲۱۵هزار و ۴۹۰ی دلار می‌ارزد و گران‌ترین NFT او Bored Ape #4988 است. او اخیراً برای اجرا در مهمانی World Of Women NFT.NYC خبرساز شد.

مدونا اوایل امسال یک Bored Ape NFT کمیاب خرید

۴. تراویس بارکر

تراویس بارکر، نوازنده آمریکایی، اوایل امسال پس از خرید Bored Ape #7765 به قیمت حدود ۲۴۱هزار دلار، وارد BAYC شد. این خرید او را در جایگاه چهارم در فهرست دارندگان پورتفولیوی NFT قرار داده است. البته ارزش پرتفوی او به حدود ۱۷۳هزار دلار کاهش پیدا کرده است.

 

۵. پاریس هیلتون

پاریس هیلتون مدت‌ها است که از مشتاقان NFT بوده است، با پورتفوی تخمینی NFT به ارزش حدود ۴۵۳هزار و ۷۰۰ دلار و آخرین فروش‌ش هم نزدیک به ۲۱۵هزار دلار می‌رسد. اوایل امسال، Bored Ape شماره ۱۲۹۴ را خرید و آن را در برنامه تلویزیونی جیمی فالون به نمایش گذاشت و این گران‌ترین ان‌اف‌تی در مجموعه او است.

او همچنین مجموعه انیمیشن NFTش را به نام «زندگی‌های گذشته، آغازهای جدید» را راه اندازی کرده است.

عشق پاریس هیلتون به ان‌اف‌تی، حالا دیگر آشکار شده است.

۶. لوگان پل

یوتیوبر لوگان پل، مالک چندین کریپتوپانک، World of Women NFT، Otherdeeds، و کارخانه موشک تام ساکس است. از این میان، CryptoPunk #2294 تاج گران‌ترین ان‌اف‌تی او است. در حالی که سبد مشهور ان‌اف‌تی او نزدیک به ۹۷۹هزار دلار ارزش دارد، آخرین فروش او به حدود ۲۰۰هزار دلار رسید.

 

۷. دیو چاپل

پورفوی ان‌اف‌تی این کمدین آمریکایی تقریبا ۲۶۳هزار دلار مي‌ارزد. او اخیرا Bored Ape #8343 را ۹۹اتریوم خرید که فعلا گران‌ترین ان‌اف‌تی او است.

 

۸. فون میلر

ستاره فوتبال آمریکایی، رگبی، فون میلر مجموعه ان‌اف‌تی دارد که به ۸۶۳هزار دلار می‌ارزد. گران‌ترین خرید NFT او Bored Ape #1432 است که حدود ۱۶۷هزار دلار می‌ارزد. برخی از NFT های دیگر مجموعه او شامل قطعات همکاری World of Women، RTFKT Space Pods  است.

 

۹. جاستین بیبر

اوایل امسال بود که جاستین بیبر، خواننده کانادایی، پس از خرید یک میمون Bored Ape به قیمت ۵۰۰ اتریوم یا ۱.۳ میلیون دلار خبرساز شد. این Bored Ape #3001 در حال حاضر گران ترین NFT در پرتفوی او است. او همچنین چندین CloneX، Doodles، CyberKongz و World of Women و غیره دارد.

جاستین بیبر، این ان‌اف‌تی Bored Ape #3001 را امسال خرید.

۱۰. پست مالون

پست مالون، رپر آمریکایی، با آخرین فروش به ارزش ۱۵۴هزار دلار، سلبریتی دیگری است که یک Bored Ape به عنوان گران‌ترین NFT در کارنامه‌اش دارد. البته این نوازنده مشهور چندین Bored Apes را دارد که دو تای آن را اواخر سال گذشته به قیمت بیش از ۷۰۰هزار دلار خریده  است؛ . Crypto Tards، Chromie Squiggle، Divine Anarchy و…  نیز در پرتفوی او هستند.

 

در حالی که این فهرست بالا تنها ۱۰ پرتفوی برتر سلبریتی‌ها را در دنیای ان‌اف‌تی دربرمی‌گیرد، شمار زیادی دیگر از سلبریتی‌ها هم پول هنگفتی در ان‌اف‌تی‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ سرنا ویلیامز، لاملو بال، و شکیل اونیل، الکسیس اوهانیان، گری وی و مارک کوبان… اما اگر می‌خواهید در این حوزه سرمایه‌گذاری کنید، خوب تحقیق کنید.

وب اپلیکیشن بی مثل مارکت را به صفحه اصلی آیفون خود اضافه کنید.

1- در نوار پایین دکمه   share را انتخاب کنید.

2- منوی باز شده را بالا بکشید و گزینه  add to Home screen را انتخاب کنید.

3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.