چه‌ زمانی باید در ان‌اف‌تی سرمایه‌گذاری کرد؟ در لحظه‌ درست، جای درست باشید!

When-to-invest-in-NFTs

سرمایه‌گذاری در ان‌اف‌تی می تواند برای هرکسی کار پرریسک و ترسناکی به‌نظر آید. جدای از نقشه راه یک پروژه و ابزارهای ان‌اف‌تی، دانستن زمان سرمایه‌گذاری در ان‌اف‌تی نیز بسیار مهم است.

بازیکنان بزرگ این فضا هم همگی به دشواری‌های انتخاب ان‌اف‌تی‌ها اشاره‌ کرده‌اند. مثلا گری وی، از چهره‌های مشهور دیجیتال مارکتینگ یک بار گفت: «۹۹درصد از ان‌اف‌تی‌‌ها سرمایه گذاری خوبی نخواهند بود.» شاید او زیادی بدبین است اما شکی نیست که بسیاری از پروژه‌های NFT، اگر نه بیش‌تر آن‌ها، کمی پس از راه‌اندازی از بین می‌روند.

با این حساب، چه زمانی باید در NFT سرمایه گذاری کنید؟

بر اساس یافته‌های اخیر وب‌سایت معتبر و مشهور a16z، قیمت مینت‌کردن یا همان ثبت یک ان‌اف‌تی بر بستر شبکه‌ی بلاک‌چین، نقش مهمی در دریافت آن ۱۰ برابر بازده دارد.

مقایسه قیمت مینت‌کردن ۱۵۰ کالکشن ان‌اف‌تی با میزان بازدهی آن در اوپن سی از سوی وب‌سایت

عوامل زیادی بر موفقیت یک پروژه تأثیر می گذارد اما سرمایه‌گذاری در ان‌اف‌تی با قیمت‌ مینت‌کردن در محدوده ۰.۰۵ تا ۰.۱۰ اتریوم به شما امکان را می‌دهد که به راحتی تا ۱۰برابر درآمد داشته باشید. این نکته از نتیجه کار بر اساس ۱۵۰ مجموعه برتر ان‌اف‌تی به‌دست آمده.

مسلماً، قیمت‌های بالاتر مینت (بیش از ۰.۱۰اتریوم) درآمد بالقوه سرمایه‌گذاران اولیه را کاهش می‌دهد.

تنها دو مجموعه بودند که با قیمت‌های مینت بالاتر موفق شدند؛ یکی آزوکی ذن و دیگری دوستان نامرئی است. کسانی که در این دو مجموعه سرمایه‌گذاری کرده‌اند الان بیش از ۲۰برابر بازدهی دارند.

 

مجموعه‌هایی کارایی بالا دارند که معمولاً اجازه پنج تا ۱۰ مینت در هر آدرس را می‌دهند؛ مثلا Meebits، Doodles و Cool Cats.

معمولا  پروژه‌های ان‌اف‌نی با مینت‌های کم‌تر در هر آدرس، معمولاً بازده کم‌تری دارند. پس این افسانه باطل است که پروژه های ان‌اف‌تی با مقدار کم‌تری مینت در هر آدرس بازده بالاتری دارند.

مجموعه‌هایی که موفق‌تر بوده‌اند، برای هر آدرس کیف‌پول‌، پنج تا ۱۰ مینت را اجازه داده‌اند

و نکته‌های نهایی

جدا از قیمت مینت و ارزش کیف پول، عوامل دیگری هم بر موفقیت یک پروژه ان‌اف‌تی تأثیر می گذارد. شیوه‌ی پرزنت مجموعه، جذب توجه جامعه هدف، یک نقشه راه دقیق و سطح شفافیت تیم دست‌اندکار پروژه.

برای آغاز سرمایه‌گذاری در بازار ان‌اف‌تی راهنمای جامع ما را این‌جا بخوانید.

وب اپلیکیشن بی مثل مارکت را به صفحه اصلی آیفون خود اضافه کنید.

1- در نوار پایین دکمه   share را انتخاب کنید.

2- منوی باز شده را بالا بکشید و گزینه  add to Home screen را انتخاب کنید.

3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.