معرفی بهترین بازی ‌های NFT

معرفی بهترین بازی ‌های NFT

یکی از مهم‌ترین کاربردهای NFTها یا توکن‌های غیر مثلی در دنیای بازی و گیم است. بسیاری معتقدند تکنولوژی ان اف تی‌ می‌توانند در دنیای بازی‌ها انقلاب ایجاد کنند. پیدایش NFTها این امکان را فراهم می‌کند که بازیکنان، نقش مهم‌تری را در اقتصاد بازی ایفا کنند و در این فرآیند، پاداش دریافت کنند. در این مقاله، می‌خواهیم بهترین بازی‌ های NFT را بررسی کنیم. اما قبل از آن، بیایید به نقش ان اف تی‌ها در دنیای بازی بپردازیم.

بازی های NFT چطور کار می‌کنند؟

بازی‌های NFT از توکن‌های غیر مثلی، در قوانین، مکانیسم‌ها و تعاملات بازیکنان خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، یک بازی ممکن است شخصیت یا آواتار منحصر به فرد شما را به عنوان یک NFT در نظر بگیرد. آیتم‌های دیجیتالی مانند اسلحه، لباس و… که در حین بازی پیدا می‌کنید نیز می‌توانند NFT باشند. می‌توانید NFT‌های خود را با سایر بازیکنان برای سود مبادله یا معامله کنید. حتی بازی‌هایی وجود دارند که شما می‌توانید به کمک خرید و فروش ان اف تی‌ از آن‌ها کسب درآمد کنید.

بازی‌های Play to Earn چه هستند؟

بازی‌های Play To Earn به کاربران اجازه می‌دهند از طریق بازی کردن جریان درآمدی ایجاد کنند. معمولا در این بازی‌ها کاربر به کمک توکن و در شرایطی به کمک nft، پاداش و جایزه دریافت می‌کند. البته از این توکن‌ها معمولا برای هزینه‌های داخل بازی نیز استفاده می‌شود.

برای مثال در بازی محبوب Axie Infinity ان اف تی‌ها جانوران بامزه‌ای هستند که با نام Axie شناخته می‌شوند. شما برای شروع این بازی، باید 3 اکسی بخرید یا از دوستان‌تان هدیه بگیرید. سپس هرچه در بازی پیش می‌روید، و مراحل و چالش‌های بازی را تکمیل می‌کنید، توکنی به نام SLP به عنوان پاداش دریافت می‌کنید. از این توکن می‌توانید برای پرورش و به دست آوردن Axieهای بیشتر استفاده کنید. هرچند خود توکن‌های SLP نیز در بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، قابل معامله هستند.

بازی‌های Play to Earn به ویژه در میان کاربران کشورهای کم‌درآمد مورد استقبال بیشتری قرار گرفته‌اند. برای مثال بازی Axie Infinity در کشور فیلیپین بسیار محبوب است و کاربران ماهانه از آن بین 200 تا 1000 دلار درآمد دارند.

بازی‌های in-game NFT چگونه کار می‌کنند؟

بازی‌های in-game NFT، برخلاف بازی‌های Play to Earn توکنی برای ارائه ندارند و فقط براساس NFT هستند. در این بازی‌ها، کاربران سعی در پیدا کردن اشیای کلکسیونی که به عنوان NFT عرضه می‌شوند، می‌کنند.  بازی CryptoKitties یکی از معروف‌ترین بازی‌های این دسته است. در این بازی‌ها، شانس مهم‌ترین راه درآمد است. زیرا ان اف تی‌های زیادی در این بازی‌ها وجود دارند ولی فقط تعداد کمی از آن‌ها ارزشمند هستند.

اکثر بازی‌های جدیدی که بر پایه NFT کار می‌کنند، ترکیبی از هر دو دسته این بازی‌ها هستند.

CryptoKitties یکی از مشهورترین بازی‌های in-game NFT است.

آیا ممکن است در بازی‌های NFT ضرر کنیم؟

بله ممکن است. البته بستگی دارد شما چگونه بخواهید بازی کنید. شما در این بازی‌ها هم ممکن است مورد سواستفاده کلاه‌‌برداران قرار بگیرید. یا ممکن است برای به دست آوردن المان ارزشمندی در بازی هزینه کنید، اما بعدها نتوانید آن‌ها را بفروشید. اگر به بازی‌های NFT به چشم یک راه درآمدزایی نگاه می‌کنید، پس مثل هر سرمایه‌گذاری دیگری، به فکر احتمالات منفی نیز باشید.

فراموش نکنید در بسیاری از بازی‌های NFT، در ابتدا برای شروع بازی، باید هزینه‌ای برای خرید ملزومات بازی بکنید. پس بی‌گدار به آب نزنید.

خطرهای دیگری نیز شما را تهدید می‌کنند. ممکن است NFTهای درون بازی خود را از یک والت به والت دیگری که از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کند، بفرستید و ان اف تی‌های خود را از دست دهید. به همین دلیل است که برای موفقیت در بازی‌های مبتنی بر NFT نیز بهتر است با اصول اولیه دنیای بلاکچین و کریبپتو آشنا شوید.

معرفی محبوب‌ترین بازی‌های NFT

طیف گسترده‌ای از بازی‌های NFT وجود دارند که اکثر آن‌ها مبتنی بر بلاکچین‌های بایننس اسمارت چین  و اتریوم هستند. برخی از این بازی‌ها، تجربه‌های سنتی بازی‌های ویدیویی را ارائه می‌کنند و برخی دیگر در جمع‌آوری NFT‌ها تمرکز دارند.

Axie Infinity

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، Axie Infinity از مدلی شبیه به بازی Pokemon با موجودات بانمک  استفاده می‌کند. Axie Infinity در بلاکچین اتریوم است و درآمد بالقوه‌ای را بر اساس تجارت ان اف تی‌های Axies و توکن‌های Axie Infinity Shards (AXS) و Small Love Potions (SLP) در اختیار کاربران قرار می‌دهد. SLP و AXS هر دو برای معامله در Binance و دیگر پلتفرم‌های معتبر معاملات رمز ارزها در دسترس هستند.

Sorare

سورارا یک بازی فوتبالی است که در آن کارت بازیکنان فوتبال به عنوان NFT عرضه می‌شود. شما در ابتدا با استفاده از کارت‌های رایگان برای بازیکنان فوتبال مبتدی یا خرید کارت‌های ارزشمندتر، یک تیم فوتبال پنج نفره ایجاد می کنید. سپس می‌توانید برای هر بازی که برنده می‌شوید، گلی که به ثمر می‌رسانید یا سایر رویدادهایی که برنده می‌شوید، امتیاز و کارت‌های NFT ارزشمندتر به دست آورید.

Gods Unchained

Gods Unchained یک بازی کارتی NFT در بلاکچین اتریوم است. در این بازی کارت‌های با قدرت‌های مختلف به عنوان NFT وجود دارند. گیمرها باید از مجموعه کارت‌های خود، چند کارت با قدرت‌های مختلف انتخاب کنند و با آن‌ها دیگر بازیکنان مبارزه کنند. با برنده شدن، آیتم‌هایی به عنوان پاداش دریافت می‌کنید که به کمک آن‌ها می‌توانید کارت‌های بیشتر و قدرتمندتری داشته باشید یا خرید و فروش کنید.

 

 Gods Unchained یک بازی کارتی NFT در بلاکچین اتریوم است.

The Sandbox

سندباکس، یکی از بازی‌های مهم متاورسی است که در آن زمین‌هایی که NFT وجود دارند و بین کاربران خرید و فروش می‌شوند. شما در سندباکس می‌توانید بازی کنید، خرید و فروش ملک کنید و یا حتی بازی دلخواه خود را ایجاد کنید.  اگر به دنبال خرید زمین دیجیتال یا املاک و مستغلات هستید، Sandbox یکی از مشهورترین پلتفرم‌ها در متاورس است.

Aliens World

دنیای بیگانگان یک  بازی متاورسی مبتنی NFT است. در این بازی هفت سیاره وجود دارد. هدف این بازی کسب توکنی درون بازی به نام Trilium (TLM) است که می‌توان آن را در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال خرید و فروش کرد.

بازیکنان می‌توانند TLM را استخراج کنند یا سفینه‌های فضایی مجازی را به مأموریت‌هایی در سراسر Metaverse بفرستند تا برای کسب جوایز رقابت کنند. هر بازیکن پس از انجام یک ماموریت می‌تواند تا پنج NFT دریافت کند. این بازی همچنین به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با کاوش در سیارات مختلف در بلاک چین بایننس اسمارت چین با یکدیگر رقابت کنند.

 

سخن پایانی

بازی‌های NFT روز به روز در حال گسترش هستند. ما فقط چند مورد از مشهورترین این بازی‌ها را معرفی کردیم، اما مجموعه‌ی زیادی از این بازی‌ها هستند که شما می‌توانید به کمک آن‌ها کسب درآمد کنید. NFTها و توکن‌های این بازی‌ها، دیگر فقط برای گیمرها جذاب نیستند، بلکه تبدیل به سرمایه‌ شده‌اند. بسیاری از افراد، در این پلتفرم‌ها بازی نمی‌کنند، اما توکن‌ها و ان اف تی‌های درون این بازی‌ها را خرید و فروش می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد بلاکچین دنیای پیرامون ما را به سرعت تغییر داده است.

وب اپلیکیشن بی مثل مارکت را به صفحه اصلی آیفون خود اضافه کنید.

1- در نوار پایین دکمه   share را انتخاب کنید.

2- منوی باز شده را بالا بکشید و گزینه  add to Home screen را انتخاب کنید.

3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.