دولت اوکراین تجاوز روسیه را ان‌اف‌تی می‌کند

Ukraine-NFT

دولت اوکراین همزمان با درخواست از نهادهای بین‌المللی برای تامین مالی مقاومت در برابر حمله روسیه می‌خواهد به فروش ان اف تی (NFT) روی بیاورد و یادگارهای سه‌روز نخست تهاجم روسیه به اوکراین را در یک موزه ان‌اف‌تی گرد آورد.

میخایلو فدوروف، وزیر ارتباطات دیجیتال و معاون نخست وزیر اوکراین پنجم فروردین این خبر را توییت کرد.

او نوشت: «درحالی که روسیه با تانک‌هایش قصد نابودی اوکراین را کرده، ما به فناوری انقلابی بلاک‌چین رو می‌آوریم. موزه NFT اوکراین راه‌اندازی شد و مکانی برای حفظ خاطرات جنگ و یادبود هویت و آزادی اوکراینی‌ها خواهد بود…»

بر اساس اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی موزه ان اف تی، تمام سود به دست آمده از فروش ان اف تی (NFT) مستقیما به حساب رمز ارزی وزارت ارتباطات دیجیتال دولت اوکراین ریخته خواهد شد تا از سربازان و مردم اوکراین حمایت شود.

نمونه‌ای از آثار هنری در موزه ان‌اف‌تی دولت اوکراین

فرمول ساخت NFTها آسان است. هر توکن یک متن خبری واقعی از منبعی رسمی در کنار یک اثر هنری از هنرمندان اوکراینی و بین‌المللی است.

عرضه ان اف تی تنها مسیر دیجیتالی افزایش سرمایه دولت نیست، دولت اوکراین پیش از این نیز توانسته بود مبالغ قابل توجهی از بابت اعطای بیتکوین توسط اشخاص ناشناس سرمایه به خزانه خود واریز کند.

اکانت توییتر رسمی دولت اوکراین پیش از این مدعی شده بود که کمک‌های اهدایی به صورت بیتکوین، اتریوم و تتر را می‌پذیرد، برای این هدف دو کیف پول ارز دیجیتالی راه افتاده و این دولت توانسته‌اند ۵.۴ میلیون دلار کمک جمع کنند.

 

توییت وزیر ارتباطات دیجیتال اوکراین

جز تلاش برای به‌دست‌‌ آوردن منابع مالی تازه، دولت اوکراین  می‌کوشد به‌لطف مجموعه NFTهایی که تقریبا ساعت‌به‌ساعت روند پیشرفت جنگ را نمایش می‌دهند، روایتش از تاریخ را این جنگ را ثبت کند و با روایت رسانه‌های روسی مقابله کند. تغییر دهد.

برای مشاهده موزه اینجا کلیک کنید.

وب اپلیکیشن بی مثل مارکت را به صفحه اصلی آیفون خود اضافه کنید.

1- در نوار پایین دکمه   share را انتخاب کنید.

2- منوی باز شده را بالا بکشید و گزینه  add to Home screen را انتخاب کنید.

3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.