با جزیره ساتوشی، بهشت کریپتو و ان‌اف‌تی در اقیانوس آرام آشنا شوید

ile-satoshi-island-bitcoin

این‌جا جزیره ساتوشی است و این شانس شما است که بتوانید در این بهشت زندگی کنید. این پروژه جزیره غیرمتمرکز به زودی به کار می‌افتد و برای زندگی در این آرمان‌شهر، تنها چیزی که نیاز دارید یکی از NFT های آن‌ها است. الان این جزیره ‌بی‌نظیر در اقیانوس آرام جنوبی در حال بدل شدن به آخرین شهر رمزنگاری‌شده است.

خانه‌های پیش‌ساخته(مدولار) در حال کارگذاشته‌شدن هستند و تاکنون بیش از ۵۰ هزار درخواست برای زندگی در جزیره وجود دارد.

جزیره ساتوشی قصد دارد به پایتخت ارزهای دیجیتال جهان تبدیل شود. برای ورود به این بهشت، باید یکی از NFTهای آن‌ها را بخرید که خانه شگفت‌انگیزی نیز دارد!

نام “جزیره ساتوشی”، به‌‌احترام خالق کم‌نام‌ونشانِ بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو است. به‌اندازه قابل توجهی، در آن‌‌جا بر بر مبنای ارزهای رمزنگاری‌شده کار می‌کنند و همه روش‌های پرداخت مجاز نیستند.

برای بسیاری از ما، جزایر خصوصی، از جنس رویاها هستند؛ دنیایی دور از زندگی روزمره ما. اما به لطف تمرکززدایی، NFT و رمزنگاری، می توانید از بخشی از بهشت لذت ببرید. این جزیره خصوصی با وسعت ۳۲ میلیون فوت مربع که در کشور دورافتاده وانواتو در اقیانوس آرام جنوبی واقع شده ، «مکانی برای جامعه ارزهای دیجیتالی است که می‌توان آن را خانه‌شان خواند».


چه زمانی مردم می توانند در جزیره ساتوشی زندگی کنند؟

تیم هدایت این پروژه بلندپروازانه، از دنیس ترویاک، جیمز لاو، تاراس فیلاتوف و بنجامین نرو تشکیل شده است. آنها برای اولین بار در سال ۲۰۱۷، در اوج دوره رشد ارزش ارزهای دیجیتال، این ایده را طرح کردند و از آن زمان، روی اجرای این طرح کار می کنند.

اکنون پس از یافتن جزیره ای مناسب در کشور گرمسیری وانواتا، این طرح در حال تحقق است. بازارگاه NFT به زودی ساخته می‌شود و با حمایت کامل دولت وانواتو، ساختمانش در دست بنا شدن است.

کسانی که به اندازه کافی خوش شانسند که بخشی از این پروژه خاص باشند، می توانند انتظار داشته باشند در سال ۲۰۲۳به خانه بهشتی‌شان نقل مکان کنند.

تیم جزیره ساتوشی می‌گوید «برپایی جامعه‌ی ارزهای دیجیتال در آغاز تنها یک ایده و مفهوم بود و جزیره واقعی، سال‌ها پس از آن انتخاب شد». یعنی، «سالهای زیادی طول کشید تا جزیره مناسب را پیدا کنیم و همه‌چیز را جمع کنیم تا برای عموم در دسترس باشد.»

انتظار می‌رود این بهشت گرمسیری در جمهوری وانواتو تا سال ۲۰۲۳خانه‌های‌اش را آماده کند.

به دلیل محبوبیت و ظهور NFTها، آنها اکنون نقشی محوری در فرآیند ورود به جزیره خواهند داشت. اگرچه آنها بیش از ۵۰هزار درخواست دریافت کرده اند، اما تنها ۲۱هزار سرمایه‌گذار یا محل اقامت وجود دارد.

دارا بودن  NFT هسته اصلی این پروژه عظیم است. اساسا، برای زندگی در جزیره ساتوشی، باید یکی از NFT های جزیره ساتوشی را داشته باشید که به شما مالکیت کامل خانه را می‌دهد.

علاوه بر این، دارندگان NFT می توانند «حقوق دیجیتال خود را به اسناد فیزیکی برایی ثبت رسمی مالکیت زمین در وانواتو تبدیل کنند».

جزیره ساتوشی می‌خواهد پایتخت رمزارز جهان شود و این شهر پتانسیل بسیار زیادی را برای این مهم دارد.

وانواتو می‌خواهد برای آینده بسازد

این تیم کار یافتن مکانی برای “جزیره ساتوشی” را بنابر دو هدف اصلی آغاز کرد. نخست؛ جایی را می‌خواستند در دوست اما چندان‌که روند ساخت‌وساز را مختل کند. دوم؛ جایی می‌خواستند که در تیررسِ خطر تغییرات آب اقلیمی و بلایای طبیعی نباشد.

پس از جست‌وجوی طولانی، وانواتو را پیدا کردند. این مجمع الجزایر، یعنی جمهوری وانواتو، از ۸۳ جزیره تشکیل شده است و آب و هوای خوب و جانوران و گیاهان گرمسیری را دارد. افزون بر این آن‌ها باید مطمئن می‌شدند که دولت صاحب زمین نسبت به ایده‌ی شهر رمزنگاری گشوده است.

دولت وانواتو و جزیره ساتوشی برای برپایی یک شهر دیجیتال پایدار با یک‌دیگر همکاری می‌کنند.

و در واقعیت هم وانواتو این ایده را دوست دارد، و به گفته تیم ساتوشی، «دولت به نوآوری علاقه نشان داد و فی‌الفور برای گفت‌وگو آماده شد.»

تیم ساتوشی، خانه‌های پیش‌ساخته را با استفاده از جدیدترین و بهترین روش‌های تاب‌آوری می‌سازد. همه انرژی جزیره ساتوشی از منابع تجدیدپذیر تامین می شود. بنابر ادعاها، دولت وانواتو می‌خواهد بنابر ایده‌های آینده‌اندیشانه یک اقتصاد دیجیتال برپا کند تا برای ساکنان آن دیار شغل بیافریند.

بازارگاه NFT برای [ورود] به جزیره ساتوشی به زودی راه می‌افتد. هنوز NFT ها قیمت رسمی ندارند. با این حال،. یادمان باشد که همین NFTها دسترسی به جزیره و موارد دیگر را برای‌مان ممکن می کنند. بنابراین ما نمی‌توانیم صبر کنیم تا ببینیم جزیره ساتوشی در سال‌های آینده چگونه به نظر می‌رسد راستی، جزیره NFT تا پایان سال برای بازدیدهای کوتاه مدت باز خواهد شد.

وب اپلیکیشن بی مثل مارکت را به صفحه اصلی آیفون خود اضافه کنید.

1- در نوار پایین دکمه   share را انتخاب کنید.

2- منوی باز شده را بالا بکشید و گزینه  add to Home screen را انتخاب کنید.

3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.