بازتاب گسترده ورود ننه‌ سرما و عمونوروز به دنیای ان‌اف‌تی

1.9

چندین رسانه پربازدید کشور اواخر اسفند خبر ان‌اف‌تی شدن کارتون‌های عمو نوروز و ننه‌ سرما را در سامانه بی‌مثل مارکت پوشش دادند. اقتصادآنلاین، تابناک و اقتصادنیوز، از جمله این رسانه‌ها بودند که این خبر را منتشر کردند. 

آن‌ها نوشتند شهاب جعفرنژاد، کارتونیست مشهور، با بهره از بهار و زمستان و تصویرهای امروزین از زن و مرد، ننه سرما را قلم زده و در پلتفرم بی‌مثل‌مارکت به یک NFT  بدل کرده. ننه‌سرما در افسانه‌ها، در واپسین شبانه‌روز سال از میان برمی‌خیزد اما او در بی‌مثل‌مارکت، جاودانه شده.

این رسانه‌ها افزوده‌اند: «استارتاپ بی‌مثل با نوع تازه‌ای از کالاهای دیجیتال به نام توکن غیرمِثلی یا NFT سروکاردارد.  NFTها ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای دارند: بی‌مثل‌اند؛ منحصربه‌فردند؛ کمیابند اما قابل معامله‌اند و می‌توان در نرم‌افزارهای چندکاربردی به کارشان گرفت.

دقیقا مثل کالاهای فیزیکی شما می‌توانید هرکاری خواستید با آن‌ها بکنید. می‌توانید آن‌ها را دور بیندازید، به یک دوست هرجا که هست، هدیه بدهید یا آن را در بازار آزاد بفروشید. اما برخلاف کالاهای فیزیکی، NFTها همه قابلیت‌های برنامه‌ریزی‌شدن کالاهای دیجیتال را دارند.

مثال روشن‌تر، دو کارتون ننه سرما و عمو نوروز از شهاب جعفرنژاد است که یک نمونه غیرمثلی است. آیا کسی می‌تواند این دو اثر هنری را با دو کارتون از دو چهره دیگر مبادله کند، با این توجیه که هردوی آن‌ها کارتون هستند؟

استارتاپ بی‌مثل فعالیتش را با هدف فراهم‌آوردن زمینه‌ی تبادل دانش درباره تکنولوژی بلاکچین و با تمرکز بر توسعه توکن‌‌های NFT در این بستر آغاز کرده و تلاش دارد با برپایی زیرساخت‌های مناسب، زمینه را برای تولید توکن‌‌های NFT و تبادل آن بر بستر امن، برای کاربران فارسی زبان فراهم آورد.»

وب اپلیکیشن بی مثل مارکت را به صفحه اصلی آیفون خود اضافه کنید.

1- در نوار پایین دکمه   share را انتخاب کنید.

2- منوی باز شده را بالا بکشید و گزینه  add to Home screen را انتخاب کنید.

3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.